“Laimes Zirgi”

 
 

“Padock paradise”

Rūpējoties par zirgu labklājību, izveidota dzīves vide zirgiem pēc “Paddock Paradise” sistēmas, pēc iespējas tuvinoties zirga dabiskajiem dzīves apstākļiem.

Šis modelis sniedz iespēju zirgam brīvi pārvietoties, ēst atbilstoši savām vajadzībām un būt kustībā visas dienas garumā.

Taku sistēma ieskauj brīvās pieejas stalli, kur partverties no nokrišņiem un kukaiņiem, takas šķērso nelielu dabisku upīti un vijas cauri kokiem.

Iekļauta arī apsildāma ūdens stacija ziemas mēnešiem, brīvas izvēles sāls/minerālu stacija ar dažādām piedevām un garšām, lai mudinātu zirgus pārvietoties pa savu teritoriju meklējot resursus.

Šāda veida struktūras priekšrocības

  • sociālais kontakts ar citiem zirgiem

  • regulāri pieejama rupjā barība (siens,salmi, zāle)

  • zirgi noiet vairākus kilometrus dienā savā ritmā

  • pieejama smilšaina vieta, kur vārtīties

  • dabiska ūdens tvertne, kur dzert un šļakstīties

Piedāvājot šo holistisko pieeju mūsu zirgiem, mēs guvām nozīmīgu ieskatu par sekojošo:

  • Zirgi dabiski veido muskuļus un uztur sirds un asinsvadu un elpošanas funkcijas

  • Uzlabojas nagu struktūra, jo zirgs gandrīz nepārtraukti atrodas kustībā un staigā pa dažādas struktūras augsnēm (zāle, cieta, smiltis)

  • Zirgs dabiskā stāvoklī ēšanai pavada vidēji 16 stundas dienā. “Klasiskā” jāšanas centrā boksā dotie daudzumi ir normēti, taču zirgs sagremo tikai 2/3 stundās un pēc tam var sākt sāpēt kuņģis, kas pēc tam var pāraugt čūlās.

  • 4 ha pļavas

  • Taku sistēma (1km) apkārt teritorijai

  • Minerālu zona

  • Smilšu laukums

  • Meža zona

  • Brīvās pieejas nojume

  • Haytec barotavas (padod sienu katras 2h)

Kad zirga pamatvajadzības (ēdiens, ūdens, socializēšanās iespējas, brīvība, pajumte, drošība, brīva kustība) ir nodrošināti - ir iespējams sākt runāt par interakciju ar zirgiem brīvā, nepiespiestā vidē. Tiecos uz prāta stāvokli, domāšanas veidu kā strādāt ar zirgiem citā gaismā.

Atzīstot vajadzību zirgam kļūt par labprātīgu attiecību dalībnieku. Meklējot iekšējo kustību motivāciju un harmonisku kontaktu, lai gan zirgs, gan cilvēks varētu piedalīties kopīgā dejā.

Jautāju sev- nevis ko zirgs var izdarīt manā labā, bet gan ko es varu izdarīt zirga labā? Kā iedvesmot, iedrošināt un palīdzēt zirgam kļūt par varoni savā paša stāstā.

ilgtermiņa Kopābūšanas un apmācības iespējas ar zirgiem

 

individuālas un grupu nodarbības ar zirgiem

 
45.jpg

Harmonija

Mūsu bara sirds un dvēsele un mana dvēseles liesma! Redzēt kā viņa mūsu deju laikā top par spēka pūķi ir brīnums katru reizi! Dod visus 100% vai nevienu. Jūtīga un neatkarīga. Ja domājat, ka zirgs ir mīļojams plīša lācītis, tad Harmonija Jūs ātri vien informēs, ka personīgā telpa un abpusēja cieņa ir jebkuras sarunas pamats ;)

magic_morning-150.jpg

Miervaldis

Harmonijas pirmdzimtais (tēvs Ligero de Gredos) 50% PRE andalūzijas šķirnes. Dzimis 27.04.2019. mūsu pašu pļavā. Mazais perfekcionists. Šāda personības tipa zirgi ir ļoti bailīgi, un ja kaut ko nesaprot, tad mūk- fiziski, garīgi, emocionāli. Redzēt kā mazais Miervaldis lēnām un pamazām caur pozitīvām pieredzēm uzplaukst no maza zaķpastalas uz viedu, mīlošu un drosmīgu zirgu ir manas katras dienas lielākais prieks.

magic_morning-7.jpg

Sahara

Dzimusi 19.04.2019. mūsu pašu pļavā. (Savana x Ligero de Gredos) 75% PRE Andalūzija. Prodigy brīnumzirgs.

magic_morning-95.jpg

Livino de gredos

PRE spāņu karaļu zirgs, dzimis Tērvetē. Mūsu baram pievienojās 2018.gada jūnijā 1 gada vecumā (Tēvs Ligero de Gredos). Sirdī un prātā labradora kucēns. Zirgs kurš man iemācīja, ka novilkt personīgās telpas robežas ir pati brīnišķīgākā lieta zirgu pasaulē un labu attiecību pamatprincips.

Gatavs iet ar cilvēku līdz pasaules malai un tālāk.

 

HORSE SPEAK jeb Zirgi Runā

“Horse Speak” māca, kā “klausīties” viņu teiktajā un kā atbildēt viņiem saprotamā veidā. Atklājiet, kas nepieciešams, lai droši un mierīgi nodibinātu savstarpēju cieņu un padziļinātu uzticēšanos.

Horse Speak® vs “apmācība” Kāda ir atšķirība?

Tāpat kā es, daudzi zirgu cilvēki daudzus gadus ir attīstījuši prasmes un apguvuši īpašas metodes darbam ar zirgiem. Mums ir mūsu instrumentu kaste, un mēs to turpinām papildināt, it īpaši, kad satiekam zirgu, kurš mums jautā: "Kas vēl Tev ir?" Šeit parādās HorseSpeak.

HorseSpeak ir komunikācija, nevis apmācības sistēma. Apmācība attiecas uz konkrētu uzvedību/darbību mācīšanu, lai panāktu/aizliegtu konkrētu reakciju vai uzvedību. Horse Speak dibinātāja Šarona Vilsija izstrādāja šo sistēmu, lai piedāvātu dziļāku izpratni par zirgu. Horse Speak burtiski ir zirga valoda.

Zirgu dabiskā valoda sastāv no žestiem, pozām, signāliem un elpas ziņojumiem, no kuriem daudzi ir neticami smalki. Kad mēs varam uzsākt sarunu, mēs varam atbildēt uz katra zirga aktuālākajiem jautājumiem viņam saprotamā veidā. Lai iemācoties brīvi runājot šajā valodā, ir nepieciešama novērošana spējas, ķermeņa valodas, enerģijas un emociju apzināšanās.

Lai uzsāktu vienkāršu sarunu, jums ir nepieciešams tikai daži pamata “vārdi”, vēlme klausīties un atvērta sirds. Zirgi ļoti vēlas palīdzēt mums mācīties un novērtē vismazāko mēģinājumu.

INSTAGRAM - LAIMESZIRGI

Gallery Block
This is an example. To display your Instagram posts, double-click here to add an account or select an existing connected account. Learn more